İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Profesyonel Destek

Hijyen Eğitimi Nedir?


Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanarak 5 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giren hijyen yönetmeliği, kaynak olarak Umumi Hıfzıssıhha Kanuna dayandırılmıştır. Yönetmeliğin yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından takip eden bir yılın sonunda, 5 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yönetmelik kapsamındaki uygulama ve denetimler başlamıştır.

Hijyen-Egitimi

Hijyen eğitimi çok geniş bir iş alanını kapsamaktadır. Gıda üretim ve perakende işyerlerinde, insani tüketim amaçlı kullanılan sular ve doğal mineralli suların üretimini yapan işyerlerinde, kaplıca, hamam, sauna, dövme salonları, berber ve kuaförde, otel, motel, pansiyon, misafirhane ve dinlenme tesislerinde, masaj ve güzellik salonlarında, her türlü temizlik sektöründe, gıda sektörü haricindeki bir alanda faaliyet gösteren firmalarda yemek dağıtımı, servis ve temizlik alanlarında, sağlık sektörü kapsamındaki iş yerlerinde, kozmetik ve makyaj sektörü ile daha birçok iş dalında çalışan personel için hijyen eğitimi alınması zorunludur.
Hijyen yönetmeliği; söz konusu iş kollarında çalışanlara yönelik olarak hijyen eğitimlerinin planlanması, eğitimlerin icra edilmesi, yönetici ve çalışanların hijyen konusundaki sorumlulukları, iş yerlerinde çalışanlarda hijyen eksiliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek her türlü hastalık ve enfeksiyonların belirlenmesi ve bunların iyileştirilmesi için usul ve esasları belirlemektedir.

Hizmet-Strateji Strateji
Hizmet-Planlama Planlama
Siki-Calısma Sıkı Çalışma
  • Kusursuz-Hizmet-1
  • Kusursuz-Hizmet-2
Kusursuz Hizmet

Hijyen Eğitimi Nasıl Yapılır?


YOL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak hijyen eğitimi hizmetini, bu konuda tecrübeli ve yetkin olan profesyonel eğitmen kadromuzla sağlamaktayız. Eğitmenlerimiz işletmenize gelerek hem teorik hem de uygulamalı bir şekilde hijyen eğitimlerini vermektedir.

Yol-Hijyen-Nasıl-Yapılır

YOL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, hem işe yeni alacağınız personeliniz hem de hali hazırda çalışan personeliniz için hijyen eğitimleri konusunda başvuracağınız ilk adrestir. İş güvenliği alanındaki tecrübemizin getirdiği kurumsal kültürümüze ek olarak, sürekli kendini geliştiren ve yenileyen ekibimizle hijyen eğitimlerinizi en kolay ve en uygun bütçeyle yapabileceksiniz.
Bizden alacağınız hijyen eğitimleri ile; halk eğitim müdürlüğüne başvurmanıza gerek kalmadan, sınıf açılabilmesi için yeterli kişi sayısını beklemeden, bürokrasinin getirdiği evrak işleriyle uğraşmadan, eğitim dokümanlarını, eğitmenleri ve kursun icrasını planlamaya ihtiyacınız olmadan ve en önemlisi de zaman kaybetmeden, zorunlu olan bu eğitimlerin işletme personeliniz tarafından alınmasını çok rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz.

YOL OSGB Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Kaliteli ve huzurlu bir çalışma ortamı için siz de İş Sağlığı ve Güvenliği önlemlerinizi alırken bize başvurun.